Deschis de marţi până Duminică între orele: 09.00 şi 17.00.

Departamente

Conducere
Ridiche Florin – manager
Lungu Ecaterina – contabil şef

Oficiul Juridic
Salan Codruț Iulian

Secţia de Istorie – Arheologie
Dumitrescu Radu Gabriel, șef secție
Bondoc Dorel-Petruş, muzeograf
Suru Claudia-Mihaela, muzeograf
Ionescu Violeta Margareta, muzeograf
Popescu Andreea Valentina, muzeograf
Popescu Irina Maria, muzeograf
Gherban Adina, muzeograf
Bâsceanu Marius Cristian, muzeograf
Ceacîru Cristian Iulian, muzeograf
Trifan Daniel Ștefăniță, muzeograf
Popescu Vava Vasilică Lucian, muzeograf
Filip Ileana Gabriela, muzeograf
Giurea Alina, referent de specialitate
Dondoneață Elena, gestionar custode
Naidin Roxana, gestionar custode
Pleșu Maria, gestionar custode
Băloi Luminița, gestionar custode
Vrăjitoru-Mic Nicoleta Ancuța, gestionar custode
Gîrleanu Gigi Adrian, gestionar custode
Crețu Simona, gestionar custode
Săvescu Camelia, gestionar custode
Niță Rodica, supraveghetor
Cojocaru Andrei, supraveghetor

Secţia de Etnografie
Cănureci Irinel-Adrian, șef secție
Bălan Anişoara, muzeograf
Deca Roxana, muzeograf
Durău Loredana Vasilica, muzeograf
Călin Maria Diana, muzeograf
Ilie Roxana Mihaela, muzeograf
Nanu Ştefan, restaurator
Lupu Constantin Bogdan, referent
Militaru Liliana, gestionar custode
Băzăvan Aurelia, gestionar custode
Ciutureanu Dana, gestionar custode
Coman Tatiana, supraveghetor muzeu

Secţia de Ştiinţele Naturii
Popescu Aurelian, șef secție
Ridiche Mirela Sabina, muzeograf
Cioboiu Olivia, muzeograf
Goga Ionelia Claudia, muzeograf
Lila Gima, muzeograf
Măceșeanu Daniela, muzeograf
Bălă Lavinia Elena, restaurator
Mincă Loredana, restaurator
Răducanu Mariana, gestionar custode
Constantinescu Emilia, gestionar custode
Preduț Mirela, gestionar custode
Petrescu Marian, gestionar custode

Laborator Restaurare-Conservare
Bărbulescu Ţuţu, şef laborator
Firan Irinela, restaurator
Ghiţescu Cristina Camelia, restaurator
Gărău Alina Maria, restaurator
Cojocaru Bichea Viorel Florian, restaurator
Opriţescu Rodica Florentina, restaurator
Dumitru Adela Gabriela, restaurator
Ionescu Leonard, restaurator
Preda Valentin Lucian, restaurator
Gângioveanu Sorela, restaurator
Gheorghe Simona Violeta, restaurator
Vătuiu Anişoara, restaurator
Lupu Claudia, conservator

Serviciul de Evidenţă, Conservare şi Investigaţii ale Patrimoniului Cultural Naţional
Aftinescu Cati Cristina, șef serviciu
Slabu Camelia Aurelia, conservator
Tapii Nadina, conservator
Stamatoiu Nicoleta Daniela, conservator
Boicea Marinela, conservator
Popescu Corina, conservator
Voinea Alexandra Corina, conservator
Turcu Sorin Marius, conservator

Compartimentul Relaţii cu Publicul, Marketing – Proiecte şi Programe Culturale
Păun Carmen Magdalena, șef birou
Ungureanu Laurenţiu Cornel, referent
Preduț Doina, referent
Coman Alina Maria, referent

Compartimentul Achiziţii Publice, Resurse Umane şi Administrativ
Vlad Cristina-Mihaela, șef birou
Popescu Daniela-Liliana, inginer calculator
Stamate Cristian, inginer grafician
Sorohan Dumitru, administrator
Băzăvan Alfred, muncitor fochist
Beznă Dumitru, muncitor electrician

Compartiment Financiar Contabil
Marcu Cristiana, economist
Călăraşu Monica, economist
Bălașa Melania, economist
Dunăreanu Maria, casier
Predincea Gica, magaziner

Serviciul Privat pentru Situații de Urgență
Udrea Lucian, șef serviciu
Stănescu Denis, pompier

avatar